Ancelotti: Milan jest klubem, który zostawił ślad w moim życiu

Ancelotti: Milan jest klubem, który zostawił ślad w moim życiu

Carlo Ancelotti udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co były trener Milanu miał do powiedzenia.

O Maldinim: 

Nigdy nie miałem wątpliwości wobec Maldiniego jako menedżera. On twardo stąpa po ziemi i jest pewny siebie. Kiedy coś robi to rzadko się myli. Doświadczenie jest ważnym czynnikiem, który potrafi zrobić różnicę, kiedy jesteś na pierwszej linii frontu. 

O Piolim:

Stefano jest wartościową osobą, zarówno jako człowiek jak i trener. Jego CV mówi samo za siebie - osiągnął bardzo dobre wyniki we wszystkich zespołach, które trenował. 

O Ibrahimoviciu:

 Ibra to Ibra. Kiedy znajdziesz gracza takiego jak on, grasz w bingo. Mentalność i pewność siebie zawsze były jego mocnymi stronami. Ibra to prawdziwy profesjonalista. 

O derbach:

Jako dziecko byłem fanem Interu, ponieważ zauroczyła mnie drużyna Helenio Herrery. Pamiętam jak dostałem koszulkę Sandro Mazzoli. W tamtych czasach było to rzadkością. Milan jest klubem, który zostawił ślad w moim życiu: byłem zawodnikiem, a potem trenerem tego klubu. 

Komentarze

 • avatar
  MK92
  Jak widać, nie tylko Baresi czy Maldini, ale także Carletto przeżył nawrócenie na Milan po trudnym dzieciństwie ;)
  • avatar
   robert1506
   Chyba największa trauma jaką można mieć w dzieciństwie to kibicowanie Interowi, próbowałem to sobie teraz wyobrazić ale przerażenie wzięło górę ;)
  • avatar
   MK92
   Ja się muszę w tym miejscu przyznać do jednej wstydliwej rzeczy z dzieciństwa, a mianowicie moją pierwszą bazarową koszulką była koszulka... Juventusu z nazwiskiem i numerem Davidsa ;)
  • avatar
   Filippo09
   A mają Inzaghi w biało czarne pasy ale na szczęście, niedługo zmienił barwy na te odpowiednie ;)