Amelia: Wyniki Milanu pod wodzą Gattuso wcale mnie nie zaskakują

Amelia: Wyniki Milanu pod wodzą Gattuso wcale mnie nie zaskakują

Marco Amelia udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co były bramkarz Milanu miał do powiedzenia.

O Gattuso:

Wyniki Milanu pod wodzą Gattuso wcale mnie nie zaskakują.  Zawsze wypowiadałem się o nim w superlatywach, nawet w trudnych momentach dla Milanu. Znam Rino od wielu lat i wiem w jaki sposób podchodzi do swojej pracy. Wraz ze swoim personelem wykonuje świetną robotę. Każdy zespół napotyka trudności. Stawienie im czoła mówi o tym, kim tak naprawdę jesteś. Rino potrafił stawić im czoła. Według mnie wykonuje on świetną pracę w Milanie. Kroczy on ścieżką, po której stąpało wielu wspaniałych trenerów, którzy przez lata siedzieli na ławce Rossonerich.

O Donnarummie:

 Posiada on niewiarygodne warunki fizyczne. Dało się je zauważyć nawet wtedy, kiedy miał 14 lat i czasami przychodził na treningi do pierwszej drużyny. Gigio ma solidne podstawy pod względem technicznym. Z każdym sezonem poprawia swoje umiejętności. W tym sezonie dał się zauważyć wiele dojrzałości w jego grze. Wcześniej jego gra opierała się bardziej na instynkcie. 

W latach świetności Milan zawsze dysponował wspaniałymi bramkarzami. Tego właśnie potrzebuje też drużyna narodowa. Obecne czasy i przyszłość należą do niego.

O Paquecie i Piątku:

Zarówno Paqueta i Piątek dobrze rozpoczęli swoją przygodę w Milanie. Już w Brazylii Paqueta pokazywał wielkie umiejętności. Piątek również się wyróżniał w Genoi. Ta dwójka może zdziałać naprawdę wiele w tych barwach.

O Lidze Mistrzów:

 Do końca rozgrywek pozostało jeszcze trochę czasu. To będzie piękna rywalizacja. Jeszcze kilka tygodni temu kto inny był wymieniany w kontekście walki o europejskie puchary. Teraz o miejsca 3-4 walczą Inter, Milan, Roma, Lazio i Atalanta.

Komentarze