Albertini: Milan nie może myśleć o funkcjonowaniu z dnia na dzień

Albertini: Milan nie może myśleć o funkcjonowaniu z dnia na dzień

Demetrio Albertini udzielił wywiad dla Tuttosport. Oto, co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

Jak skomentujesz ostatnie słowa Gazidisa?

 Wydawało mi się, że fragment dotyczący prawdopodobnej degradacji klubu do Serie D nie został zrozumiany przez niektórych poprawnie. Podejrzewam, że w ten sposób Gazidis chciał skierować uwagę na względy ekonomiczne aniżeli na trudności na tle sportowym.

Co myślisz o zwolnieniu Giampaolo? Czy była to dobra decyzja?

 Trudno jest dokonać oceny patrząc z zewnątrz. Kiedy decydujesz się na sprowadzenie określonego trenera jak np. Giampaolo, musisz dać mu czas. Nieliczni myśleli, że po siedmiu spotkaniach można narzucić określoną metodę działania. Być może klub znalazł się w sytuacji innej niż się spodziewał i zdecydowano się na zmianę. Zwolnienie szkoleniowca nie jest czymś przyjemnym i jest porażką dla wszystkich. Kiedy planujesz kroczyć jakąś drogą, musisz zrobić wszystko, aby nią podążać. Podczas pracy Giampaolo pojawiły się pewne problemy, które nie zostały uwzględnione chociażby w budżecie. Być może nie jestem w pełni świadomy przyczyn, które zmusiły Milan do zmiany szkoleniowca. To samo można powiedzieć o decyzji o zwolnieniu Gattuso pod koniec minionego sezonu.

Jaką przewagę ma Pioli nad Giampaolo?

 Z pewnością doświadczenie polegające na radzeniu sobie w trudnych momentach. Mam nadzieję, że zespół szybko zrozumie założenia taktyczne nowego trenera. Obecnie prawdziwym problemem Milanu jest odległość jaka dzieli Rossonerich od czołowych zespołów w tabeli.

 Jak oceniasz dotychczasową pracę Maldiniego i Bobana?

 Znam ich dobrze jako zawodników i ludzi. Trochę mniej znam ich jako menedżerów, ponieważ mają niewiele doświadczenia. Wiem jednak jak dużo pracują i co chcieliby zrobić dla Milanu. To od nich zależy czy znajdą właściwą ścieżkę do osiągnięcia określonych celów. Mówimy o dwóch osobach, które bardzo dobrze znają to środowisko i chcą jak najlepiej dla Milanu. Zobaczymy czy ich ciężka praca przełoży się na wyniki i co uda im się osiągnąć.

Co myślisz o obecnym zespole Milanu?

 Może to wydawać się trywialne, ale albo masz talent albo go nie masz. Pewnej kultury pracy można się nauczyć, ale są rzeczy, których nie można kupić jak na przykład doświadczenia. Jeśli będziesz budować zespół w oparciu tylko o młodych zawodników, z czasem pojawi się trudność polegająca na tym, jak zarządzać zespołem w trudnych momentach i jak pomóc tym, którzy mają niewiele doświadczenia.

 Czy Milan ma szansę awansować do Ligi Mistrzów w tym sezonie?

 Problem z Milanem polega na tym, że każdego roku zaczynamy od zera, a nie od tego, co zbudowaliśmy rok wcześniej. Milan nie może myśleć o funkcjonowaniu z dnia na dzień. Klub musi zawsze mieć jasno określony cel i być na nim w pełni skoncentrowany. Powrót do Ligi Mistrzów jest celem minimum, do którego Milan powinien dążyć. Zrealizowanie tego celu byłoby marzeniem.  Na ten moment nie mogę wymyślić innego celu niż osiągnięcie miejsca w top 4 na ten sezon. 

Komentarze