Albertini: On ma odpowiednie kompetencje do tego, aby pracować w takim klubie jak Milan

Albertini: On ma odpowiednie kompetencje do tego, aby pracować w takim klubie jak Milan

Demetrio Albertini wypowiedział się dla La Gazzetta dello Sport na temat Paolo Maldiniego i Gennaro Gattuso. Oto, co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia: 

Paolo wciąż się uczy pracy w swoim fachu. On niewiele mówi i z pozoru może to wydawać się jego siłą, ale w jego zawodzie komunikacja jest podstawą. Dwa lub trzy razy byliśmy blisko porozumienia z włoską federacją. Nie wiedziałem jednak jaką rolę chciałby w niej pełnić: sportową, polityczną czy kierowniczą. Ważne jest to, że Paolo wrócił do piłki nożnej. On ma odpowiednie kompetencje do tego, aby pracować w takim klubie jak Milan. Stoi przed nim wielka przyszłość.

Gattuso? Jest coraz bardziej zrównoważony jako trener. Jego zespół podąża za nim, co zasługuje na uznanie.

Komentarze

 • avatar
  Tomekp
  Z Gattuso zrobiła się taki romantyczna ballada, zawodnicy oddają za niego krew, Rino oddaje siebie jako trener, nikt w niego nie wierzył ale zawodnicy stoją za nim murem itd.
  To jest jakieś zaciemnienie, jego postać stała się komercyjną pożywką medialną, która nie ma nic wspólnego z sportem. Wyniki Milanu i jego gra to odpowiednik składu jaki mamy, podejrzewam że 80 % osób z tej strony miałoby podobny wynik.
  Gattuso z swoim charakterem pasuje do primavery, tam jego braki taktyczne tak nie podpadają, a jego dominujący charakter lepiej pasuje do wychowania młodzieży.
  Krzywdę robi mu każdy kto chwali go, bo chłopina stara się ale ewidentnie to za wysoki poziom dla niego. Dlatego cenię szczerość Sacchiego.
  • avatar
   Basies
   Popieram