Agent Sforzy: Milan ma przewagę nad innymi klubami, ponieważ jako pierwsi wyrazili nim zainteresowanie

Agent Sforzy: Milan ma przewagę nad innymi klubami, ponieważ jako pierwsi wyrazili nim zainteresowanie

Jeden z przedstawicieli Juana Sforzy, Claudio Curti wypowiedział się dla Milannews.it na temat swojego klienta. Oto, co przedstawiciel piłkarza miał do powiedzenia.

Kilka klubów z Włoch, Hiszpanii i Anglii zwróciło się do nas o informacje w sprawie naszego klienta. Niedawno przedłużyliśmy umowę z Newell's. Chłopak czuje się bardzo dobrze w klubie. Jeśli pojawi się za niego konkretna oferta, która zadowoli zarówno klub jak i zawodnika to z pewnością ją rozważymy. Teraz chcemy, aby Juan skupił się na drużynie narodowej i grze dla Newell's.

Kilka tygodni temu spotkaliśmy się z Leonardo w Casa Milan. Milan ma przewagę nad innymi klubami, ponieważ jako pierwsi wyrazili nim zainteresowanie. 

Juan jest lewonożnym, 17-letnim zawodnikiem, który może grać jako środkowy lub lewy pomocnik. Pomimo swojego młodego wieku posiada cechy prawdziwego przywódcy.

Komentarze

 • avatar
  Jaca
  Ktoś coś może więcej o nim powiedzieć? Pierwsze słyszę to nazwisko.
  • avatar
   Krisu
   Oprócz tego co jest napisane (czyli pozycja i noga prowadząca) to może warto wspomnieć że gra w drużynie młodzieżowej, i że jeszcze nie grał zawodowo w żadnych drużynach seniorskich. Co do charakterystyki gry to przyjmuje on role podobną do pełnionej obecnie przez Bakayoko, czyli defensywny pomocnik wspólpracujący z kolegą (Bakayoko z Kessim, Sforza z niejakim Ayalą). Podobno wykazuje cechy przywódcy na boisku, i w sumie nie wiem czy to dobrze w tak młodym wieku... chociaż znowu należy zwrócić uwagę że gra tylko w młodzieżówkach. Podobno dobrze sobie radzi ze strzałami z daleka i z dryblingiem w tłoku nawet będąc pod silnym pressingiem. Fizycznie w dorosłej piłce by sobie jeszcze nie poradził ze względu na swoje gabaryty (tak sugeruje autor tekstu który czytałem), ale to raczej normalne jak na 16 letniego chłopca.
   (źródło info: worldfootballscouting.com)
  • avatar
   Krisu
   Znalazlem jeszcze skrót meczu w którym grał w młodzieżwoej (U15) reprezentacji Argentyny z 2017 w meczu z Brazylia. Ciezko dojsc kto jest kto przez jakosc nagrania, ale zdaje się że Sforza był w tym meczu kapitanem z 8 na plecach. Brazylia wygrywala po pierwszej polowie 2:0, ale Sforza z kolegami dokonali niesamowitej remontady i wygrali 2:3. Warto dodac ze byl to mecz finalowy Copa Sudamericana U-15.
 • avatar
  MK92
  Nareszcie Milan intensywnie zerka po latach przerwy na Amerykę Południową.