Agent Rodrigueza: Żądam więcej szacunku dla Rodrigueza

Agent Rodrigueza: Żądam więcej szacunku dla Rodrigueza

Agent Ricardo Rodrigueza, Gianluca Di Domenico udzielił wywiadu dla Milannews.it. Oto, co przedstawiciel piłkarza miał do powiedzenia:

Czego życzysz Milanowi w 2019 roku?

Mam nadzieję że Milen może wrócić do Ligi Mistrzów i, że wszyscy fani Rossonerich będą mieć więcej cierpliwości do tego klubu, który jest jednym z najważniejszych na świecie.

Co sądzisz o Gattuso?

Mogę powiedzieć, że krytykowanie Gattuso to szaleństwo. Gattuso jest dla mnie trenerem, który może wygrać Ligę Mistrzów. Według mnie niczego mu nie brakuje do trenerów, którzy wygrali ten puchar w przeszłości. Jego siłą nie jest patrzenie na piłkarzy podczas treningu, ale traktowanie zawodników jak dzieci.  W obecnych realiach futbolu posiadanie takiego trenera jest bardzo ważne. Odkąd trenerem Milanu jest Gattuso, każdy zawodnik Milanu zanotował progres.

O Rodriguezie:

Ricardo pokazał to, co zawsze pokazywał w przeszłości. On jest jednym z najlepszych lewych obrońców w Europie. Włoski futbol nie jest łatwy, ale on pokazał, że w tak ważnym zespole jak Milan potrafi się odnaleźć. Pomimo 26 lat, dysponuje on niemałym doświadczeniem, które widać także we Włoszech. Trudno jest znaleźć tak młodego zawodnika z jego międzynarodowym doświadczeniem. Rodriguez jest zawodnikiem, który zasługuje na szacunek ze względu na to, co zrobił i jak żyje futbolem.

O krytyce Rodrigueza:

Słuchanie słów krytyki wobec niego jest szaleństwem. Rodriguez jest centralnym punktem kreowania gry w Milanie. W Milanie każdy ma swoje obowiązki.  Zadaniem Rodrigueza jest przede wszystkim obrona, a następnie jeśli uda mu się stworzyć sytuacje, może pomóc w ataku, ale jego priorytetowym zadaniem jest obrona. Ricardo Rodriguez jest wyjątkowym zawodnikiem we Włoszech i w Europie pod względem gry. On jest jednym z niewielu zawodników, który dysponuje ogromnym spokojem. Chcę powiedzieć, że na dzień dzisiejszy Rodriguez jest fundamentalną postacią w grze Milanu. W telewizji wydaje się, że to, co robi Rodriguez jest łatwe, ale w rzeczywistości tak nie jest.

Nie tak dawno Szwajcaria pokonała Belgię 5:2. W tym meczu Rodriguez zdobył jedną bramkę i dwie asysty. W Milanie jest wielu zawodników nastawionych ofensywnie, dlatego też Rodriguez musi skoncentrować się na defensywie. W Europie jest wielu fanów i klubów, które cenią sobie takiego zawodnika jak Rodriguez. Tak więc krytykowanie Rodrigueza to szaleństwo. Żądam więcej szacunku dla Rodrigueza.

Komentarze

 • avatar
  Gościu chyba ma coś z głową... "...każdy zanotował progres". Zwłaszcza Rodriguez, który zapomniał, co to jest gra do przodu...
  • avatar
   bierhoff91
   Czytać nie umiesz?
  • avatar
   Jakiś problem?
 • avatar
  Djurnall
  ten agent garbatego to chyba jego stworca Gepetto...'jednym z najlepszych'?..jesli grupe 100 lewych obroncow wybierzemy ze swiata to moze tak..ale do topu mu tak dalego jak wloska topola strugana do polskiego debu porownana
 • avatar
  Pato
  O ile można się zgodzić ze R.R. nie zasługuje na tyle krytyki ile leci w jego stronę, to ten człowiek kompletnie odlatuje w tym wywiadzie... "...każdy zanotował progres" buuhahahah :-D
  "Gattuso i LM" ...no na tej zasadzie to chyba nikomu nie brakuje nic zeby wygrać LM.
  "krytyka szaleństwem" ... lepiej było by gdyby się nie wypowiadał..