Agent Rodrigueza: Według mnie Ricardo jest jednym z najlepszych obrońców w Europie

Agent Rodrigueza: Według mnie Ricardo jest jednym z najlepszych obrońców w Europie

Gianluca Di Domenico udzielił wywiadu dla Radio Rossonera na temat swojego klienta, Ricardo Rodrigueza. Oto, co agent piłkarski miał do powiedzenia:

Minął rok od kiedy Ricardo Rodriguez jest piłkarzem Milanu. Czy w końcu widzimy prawdziwego Ricardo Rodrigueza na boisku?

Ricardo jest zawodnikiem z dużym doświadczeniem na arenie międzynarodowej. W pierwszym sezonie, Milan kupił 11 nowych zawodników i potrzeba było czasu, aby stworzyć odpowiednią jakość i znaleźć wspólny język między kolegami z zespołu. Liga włoska jest trudną ligą, ponieważ najpierw trzeba wiedzieć, jak się do niej dostosować i zrozumieć jej funkcjonowanie. W obecnym sezonie czeka to także Cristiano Ronaldo. Ricardo jest jakościowym zawodnikiem, jednym z najlepszych obrońców we włoskiej lidze.

Jak oceniasz występ Ricardo Rodrigueza w niedzielnym meczu?

Według mnie jest jednym z najlepszych bocznych obrońców w Europie. Znam go odkąd skończył 14 lat. Bardzo dobrze utrzymuje się przy piłce, potrafi dostosować się do każdej sytuacji z wielkim spokojem, a koledzy z zespołu mogą zawsze liczyć na jego wsparcie. To samo dostrzegł u niego trener Milanu, Gennaro Gattuso. 

Rodriguez może pochwalić się bogatym doświadczeniem na arenie międzynarodowej wynikającym z udziału po raz drugi na mundialu i Mistrzostwach Europy, na których grał ze swoją drużyną narodową. 

Ricardo umie grać jako środkowy obrońca w ustawieniu z trzema obrońcami. Pokazał to nieraz podczas swojej przygody w Zurychu. On dobrze wie jak grać na tej pozycji. Co więcej Ricardo jest zawodnikiem który go nie dotykają kontuzje i zawsze stara się dawać z siebie wszystko. On jest zawodnikiem na wysokim poziomie. Ci, którzy grają dla Milanu, muszą cechować się wysoką jakością. Nie ma zbyt wielu bocznych obrońców, którzy mogą również grać na środku obrony. Można powiedzieć, że dzięki swoim umiejętnością, Ricardo może być również rozgrywającym w swoim zespole.

Czy Ricardo jest szczęśliwy w Milanie?

Tak, on jest bardzo szczęśliwy! Ci, którzy grają dla Milanu i pracują na co dzień i w Milanello dobrze wiedzą, co to znaczy nosić koszulkę jednego z najważniejszych klubów w Europie. Milan musi mieć w swoich szeregach dobrych zawodników, a nie tylko tych, którzy wiedzą jak żyć dobrze poza boiskiem.

Komentarze

 • avatar
  Pato
  Momentami wygląda mozolnie, ale mega go lubię, nie schodzi poniżej solidnego poziomu.
 • avatar
  karp_fso
  Jak gra w reprezentacji to faktycznie jest to top na LO, ale u nas... jest różnie. Nie wiem czy to faktycznie kwestia specyfiki ligi, samego Rodrigueza czy kwestii taktycznych.
 • avatar
  Djurnall
  Garbaty w TOPie? Nie sądze, TOP to oznacza,że po roq gry w danej lidze jest najlepszy i w reprezentacji również...a u nas gra...przynajmniej w mojej ocenie..jakby miał pól kg w majtach..bo kilo to ma Borini..najczesciej wyglada to tak, ze pilka parzy..a ofensywnie to dwa sprinty na mecz...to Abate jest aktywniejszy