Agent Paquety: Lucas jest bardzo zadowolony z tego, czego doświadcza u Rossonerich

Agent Paquety: Lucas jest bardzo zadowolony z tego, czego doświadcza u Rossonerich

Agent Lucasa Paquety, Eduardo Uram udzielił wywiadu dla Milannews.it. Oto, co przedstawiciel zawodnika miał do powiedzenia:

O samopoczuciu Paquety:

 Zarówno klub jak i miasto wpłynęły na niego bardzo pozytywnie. W grudniu przyjechał do Mediolanu, aby lepiej poznać klub i wybrać dla siebie dom. Lucas jest bardzo zadowolony z tego, czego doświadcza u Rossonerich.

O Gattuso:

 Myślę, że Gattuso jest pierwszą osobą, która jest odpowiedzialna za szybką adaptację Paquety w nowym otoczeniu. Trener sprawia, że Lucas rozwija się taktycznie w fazie defensywnej, ale jednocześnie zapewnia mu trochę przestrzeni w fazie ofensywnej.

O negocjacjach z Milanem:

 Leonardo był wielkim zwolennikiem i pomysłodawcą całej operacji. Dzięki swojej intuicji udowodnił, że klub ma zaufanie do zawodnika i chce go pozyskać. Nie tylko Leonardo i Maldini, ale cały klub był przekonany do dokonania tej inwestycji. Po kilku spotkaniach udało nam się zamknąć transfer.

O Kace:

Kaká jest jego wielkim idolem, ale myślę, że Lucas nie chce być taki jak on i woli podążać własną ścieżką. Z pewnością Paqueta będzie próbował wzorować się na Ricardo. Kaká jest przykładem profesjonalisty i wzorem jako osoba.

Czy Paqueta grać bliżej bramki?

 Myślę, że jego główną zaletą jest umiejętność łatwego przystosowania się do gry na każdej pozycji. Gra bliżej bramki mogłaby odpowiadać taktycznym wyborom trenera Gattuso.  Decyzja w tej sprawie należy jednego do trenera, który najlepiej wie, gdzie obsadzić swoich zawodników i z pewnością dokona właściwego wyboru zarówno dla dobra zawodnika jak i dla Milanu. Jak na razie wszystko idzie dobrze i jesteśmy z tego zadowoleni.

Komentarze