Agent Cutrone: Patrick chce kontynuować swoją przygodę w Milanie

Agent Cutrone: Patrick chce kontynuować swoją przygodę w Milanie

Agent Patricka Cutrone, Donato Orgnoni udzielił wywiadu dla Milannews.it. Oto, co przedstawiciel piłkarza miał do powiedzenia:

Czy jest jakiś aspekt zeszłego roku który nie podobał ci się w przypadku Cutrone?

Jest mi bardzo przykro, że na poziomie medialnym Patrick nie był tak ceniony za to, co zrobił i za liczby, które wyśrubował. Kiedy mówimy o napastnikach, patrzymy na liczby. Zauważyłem pewną rozbieżność o osądach w sytuacji, kiedy Patrick robi to czego się od niego oczekuje, a kiedy zespół nie zdobywa punktów. Rok 2018 był dla niego wspaniałym rokiem, w którym w swoim pierwszym sezonie w Serie A zdobył 10 bramek, mając zaledwie 20 lat.

Czy myślisz, że gdyby Cutrone nazywał się Cutrović byłby lepiej traktowany?

Gdyby przybył z zagranicy, byłby znacznie bardziej popularny mimo, że pozostaje on jednym z najlepszych włoskich talentów. 

Otrzymaliśmy wiele ofert ze strony zagranicznych zespołów, ale Patrick jest tutaj szczęśliwy.

Czy możesz wskazać konkretne kluby?

Jeden jest z Hiszpanii, drugi z Niemiec. Patrick chce kontynuować swoją przygodę w Milanie i radzić sobie jak najlepiej w tych barwach.

Czy przeszkadzają porównania Cutrone do meteorytu?

Kiedy pierwszy raz o tym usłyszałem, nie ukrywałem swojego śmiechu. Nadal będziemy się cieszyć z tego typu porównań. Jesteśmy spokojni o jego przyszłość. Wciąż mnie zastanawia jak zawodnik w takim wieku wyśrubował takie liczby w ubiegłym sezonie. Żyjemy w kraju, w którym Cristiano Ronaldo został skrytykowany za to, że nie strzelił bramki w swoim pierwszym meczu dla Juventusu.

Czego oczekujesz w 2019 roku?

Chciałbym, aby Cutrone otrzymał taką samą liczbę szans jak w poprzednim roku. To od niego zależy czy wypadnie w tym roku dobrze na boisku czy też nie. Niecały miesiąc temu otrzymał nagrodę najlepszego włoskiego zawodnika w plebiscycie Golden Boy organizowanym przez Tuttosport. Spodziewam się od niego znacznie więcej niż poprzednim roku. 

Wiele mówi się o przybyciu nowych napastników do Milanu, ale nigdy nie rozmawialiśmy o tym z kierownictwem.

Co sądzisz o krytyce Cutrone? Czy jest ona mniejsza niż w poprzednim roku?

Kiedy krytyka jest szczera, jest ona konstruktywna. Cutrone dobrze wie kiedy rozgrywa dobre zawody, a kiedy nie gra zbyt dobrze. Zdarzały mu się momenty, w których popełniał błędy i wynikały one między innymi z jego progresu.

Czy Cutrone rozwinął się u boku Higuaina?

Myślę, że bardzo. Higuain pozostaje jednym z najlepszych napastników na świecie. Kiedy wyeliminuje wady, Higuain pozostaje świetnym zawodnikiem. Patrick stara się wyciągnąć jak najwięcej ze wspólnych treningów.

Jakie są relacje między nimi?

Patrick jest bardzo zadowolony ze współpracy z Higuainem i jest również świadomy umiejętności Pipity. Patrick chce się uczyć. To naturalne, że Patrick jest z natury miły, ponieważ chce grać, zdobywać bramki i wygrywać z Milanem. Kiedy brakuje mu jednego z tych trzech czynników, jego reakcja jest zawsze bardzo silna, ale tylko dlatego, że troszczy się o te barwy i chce jak najlepiej grać w tej koszulce.

Kiedy grają obok siebie, pomagają sobie nawzajem. Kiedy na boisku jest tylko jeden napastnik, zdobycie bramki staje się trudniejsze.

Czy Niepokoju się pogłoski o nowych potencjalnych napastnikach?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że klub musi pracować nad poprawą zespołu. Nigdy nie mieliśmy żadnych obaw, nawet kiedy do klubu przybył Higuain. Na dzień dzisiejszy Patrick jest jednym z tych, którzy zrobili coś na plus.

Ostatnie pytanie związane z drużyną narodową: Dlaczego Patrick wciąż jest w drużynie narodowej U-21?

To proste, piłkarze poniżej 21 roku życia mają niewielkie doświadczenie na poziomie europejskim. Z tego też powodu Patrick nie jest regularnie powoływany do seniorskiej reprezentacji narodowej. Mancini dobrze zna jego umiejętności i nie musi go testować.

Komentarze