Agent Calabrii: Davide wyraża chęć kontynuowania swojej kariery w barwach Milanu

Agent Calabrii: Davide wyraża chęć kontynuowania swojej kariery w barwach Milanu

Agent Davide Calabrii, Gianni Vitali udzielił wywiadu dla Milannews.it. Oto, co przedstawiciel piłkarza miał do powiedzenia: 

O meczu przeciwko Napoli:

Jego występ w tym meczu nie był dla mnie niespodzianką, rozegrał naprawdę świetne zawody. Myślę, że Davide wciąż się rozwija, wykonuje wspaniałe rzeczy na boisku, jest zawodnikiem o dużej niezawodności, spójności, wydajności i osobowości. Davide ma się dobrze, nie może przestać być tym, kim jest, zawodnikiem o jasnych celach, ogromnym pragnieniu do pracy i poprawy. To jest jeden z jego sekretów, dzięki któremu każdego roku staje się coraz lepszy.

O progresie:

Są dwa czynniki, które powodują, że zawodnik rozwija się. Pierwszym z nich jest mentalna predyspozycja do wyznaczania sobie celów, do zrozumienia swoich ograniczeń i do poprawy swoich umiejętności. Drugi to wielki dar, który odziedziczył po ojcu i rodzinie. On bardzo ciężko pracuje na treningach i na boisku. Ponadto ma szczęście być częścią grupy ze sztabem szkoleniowym, który sprawia, że w Milanie pracuje się w przyjemnością. To zasługa Gattuso, który jest bardzo skromnym trenerem, który zawsze stawia drużynę ponad wszystko. Każdy zawodnik może poprawić swoje umiejętności tylko wtedy, gdy jest odpowiednio przygotowany i jeśli chce pracować oraz dobrze funkcjonować na boisku i poza nim.

O konkurencyjności w zespole:

Milan wciąż się rozwija. W tym sezonie zespół napotkał wiele trudności, kilka poważnych urazów czołowych zawodników, miał niewiele alternatyw do wykorzystania. Kierownictwo udało się przeprowadzić mercato dopiero w ostatnich dwóch tygodniach sierpnia. Milan miał przed sobą wiele trudności, ale wiedziałem, że dzięki przedłużeniu umów z niektórymi piłkarzami i transferom nowych zawodników sytuacja ulegnie poprawie. Myślę, że Milan może w bardzo konkretny sposób powalczyć o pierwsze cztery pozycje w lidze.

O Higuainie:

Nie spodziewałem się, że odejdzie z Milanu. W świecie piłki nożnej zdarzają się czasem niespotykane rzeczy, podobnie jak w codziennym życiu. Myślę, że Milan nie potrzebuje zawodników, którzy najlepsze lata kariery mają już za sobą, ale tych, którzy są w odpowiednim wieku, wykazują wielką wolę walki i talent. Wielkie zespoły zaczynają sprowadzać zawodników ze  średniego pułapu, rzadko ktoś pojawi się z niskiego poziomu. Dla przykładu Icardi trafił na początku do Sampdorii, a nie do zespołu z czołówki. Milan nie powinien walczyć o zawodników, którzy najlepsze mają już za sobą, nawet jeśli wciąż są mistrzami. Milan powinien starać się o takich zawodników jak Paqueta i Piątek, którzy mają świetną jakość i mogą rozwijać się wraz z zespołem.

O średniej wieku w meczu z Napoli (23,3):

Milan ma bardzo wielu młodych zawodników. Możemy mówić o Donnarummie, Calabrii i Cutrone, którzy mają już za sobą wiele spotkań w barwach Milanu. Jeśli dodamy do tej listy Paquetę i Piątka oraz innych młodych zawodników, ta drużyna może mieć wspaniałą przyszłość. Problem polega na tym, że trzeba być cierpliwym. To kierownictwo i ten trener odziedziczyli powszechne niezadowolenie i niechęć do mediów, które nie było od nich zależne. Podczas pierwszych remisów lub porażek w sezonie, przeczytałem naprawdę wiele w związku z dyskusją na temat Gattuso i wątpliwościach zawodników w związku z przyszłością. Milan nie osiągnął pewnych wyników od wielu lat, więc trener i klub muszą dźwigać ciężar, który nie pomaga wyrazić się zespołowi na najwyższym poziomie. Zarówno klub, zawodnicy jak i trener muszą być w stanie zrobić krok naprzód i zapomnieć o tym, co było.

O przyszłości Calabrii:

Odbyliśmy wiele interesujących rozmów telefonicznych, ale w tej chwili Davide skupia się na Milanie. Nie rozmawialiśmy o niczym innym mimo, że otrzymaliśmy telefony od bardzo ważnych zespołów. Davide wyraża chęć kontynuowania swojej kariery w tych barwach. 

Komentarze

 • avatar
  bananowy
  Mam nadzieję, że tak jak cutrone tak i calabria pozostaną u nas na długie lata
  • avatar
   MARCO VAN BASTEN
   Oby nie poszli tą drogą co De Sciglio
  • avatar
   Hanibal8
   Do Cutrone i Calabri dodał bym jeszcze Donnarumme i pięknie na lata wychowankowie ;)
  • avatar
   karp_fso
   Calabria IMO już jest lepszy od MdSa.
  • avatar
   bananowy
   No tak MDS to z początku był spoko a potem coraz gorzej i formy już nie odzyskał u nas