Agent Calabrii: Davide jest tutaj szczęśliwy i jak na razie nie planuje zmieniać otoczenia

Agent Calabrii: Davide jest tutaj szczęśliwy i jak na razie nie planuje zmieniać otoczenia

Agent Davide Calabrii, Gianni Vitali udzielił wywiadu dla calciomercato.com. Oto, co przedstawiciel piłkarza miał do powiedzenia.

O progresie w grze Calabrii:

Jego sekretem jest codzienna praca. Davide jest drobiazgowym człowiekiem, który bardzo poważnie podchodzi do wykonywanej pracy. Niewątpliwie posiada on wielki talent, który przez wielu nie jest doceniany. Davide radzi sobie dobrze od co najmniej dwóch lat,  a nie od trzech spotkań.

O relacjach z Gattuso:

 Jego praca jest bardzo ceniona przez trenera oraz klub i to jest najważniejsze. Davide wie, że wszyscy mają wobec niego wielkie oczekiwania i musi ciężko pracować. 

O drużynie narodowej:

 Jestem pewien, że kiedy zasłuży na powołanie od trenera, to zostanie powołany na zgrupowanie kadry narodowej. Kiedy pozytywnie podchodzisz do wykonywanego zawodu i dobrze wykonujesz swoją pracę, nagroda może przyjść w nieoczekiwanym momencie. On ma tylko 22 lata i prawie 80 spotkań rozegranych dla Milanu. Davide jest ważną postacią w tym zespole. Ma nadzieję, że wkrótce otrzyma szansę od trenera reprezentacji na pokazanie swoich umiejętności. Davide jest zawodnikiem, który zasłużył na powołanie. Jeśli otrzyma telefon od selekcjonera, wówczas będzie on gotowy do podjęcia kolejnego wyzwania. Wkrótce rozpoczną się mistrzostwa Europy U-21, które są dla niego fundamentalne. On chce przygotować się do nich jak najlepiej i odnieść w nich sukces.

 O zainteresowaniu ze strony czołowych klubów europejskich:

 Czy Calabria otrzymał ofertę z Manchesteru United? Tak naprawdę nie odbyły się żadne prawdziwe negocjacje. Pojawiły się jedynie kontakty z przedstawicielami kilku europejskich klubów, ale to nic poważnego. Davide jest tutaj szczęśliwy i jak na razie nie planuje zmieniać otoczenia. To wciąż młody zawodnik, który gra na wysokim poziomie. Według mnie zainteresowanie ze strony kilku ważnych zespołów z Europy jest czymś naturalnym. Nikt z Manchesteru United nie kontaktował się ze mną. Na ten moment trudno jest znaleźć lepszy klub od Milanu.

 Czy ujawnisz nazwy zainteresowanych klubów?

  Wolałbym tego nie robić, ale mogę powiedzieć, że kilka klubów z Anglii i Hiszpanii pytało o niego.

O przedłużeniu umowy:

 Zobaczymy, co się wydarzy. Nasze stanowisko w tej sprawie jest dość proste. To kierownictwo zdecyduje czy Davide zasługuje na przedłużenie umowy. W mojej opinii to nie jest właściwy czas, aby poruszać takie tematy.

O rywalizacji z Contim:

 Myślę, że Milan zdaje sobie sprawę z potencjału obu zawodników. To dwaj młodzi zawodnicy, którzy mają różne historie. Obaj stanowią wartość dodaną dla tego klubu. Między nimi występuje zdrowa konkurencja. Czy są najlepszymi bocznymi obrońcami we Włoszech? Takie oceny pozostawiam innym.

Komentarze