Pewna i spokojna wygrana w Milanello - AC Milan 5:1 Vicenza

W ramach przygotowań do nowego sezonu, Milan podejmował w Milanello Vicenzę.

Jako pierwsi do siatki trafili gospodarze. Miało to miejsce w 11. minucie spotkania. Hakan Calhanoglu zagrał w polu karnym do Samu Castillejo, a ten nie miał większych problemów z umieszczeniem piłki w siatce [klik]

W 23. minucie, na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:0 dla Milanu. Lorenzo Colombo wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z pierwszej piłki oddał strzał na bramkę Pizzignacco. Bramkarz drużyny przeciwnej nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy tym strzale i musiał ponownie wyjmować piłkę z siatki [klik]

W 29. minucie było już 3:0 dla Rossonerich. Theo Hernandez zagrał w pole karne do Samu Castillejo, a ten z niewielkiej odległości zdobył drugą bramkę w dzisiejszym meczu [klik]

W pierwszej połowie nie ujrzeliśmy już więcej bramek. Do przerwy Milan wygrywał 3:0 z Vicenzą.

W 54. minucie, Vicenza zdobyła bramkę kontaktowa. Piłka po strzale jednego z zawodników drużyny gości odbiła się od Leo Duarte i Antonio Donnarumma musiał wyjmował piłkę z siatki.

W 74. minucie, Rossoneri zdobyli czwartą bramkę. Lucas Paqueta zagrał w polu karnym do Brahima Diaza, a Hiszpan z bliskiej odległości nie zmarnował swojej szansy i podwyższył prowadzenie swojego zespołu [klik]

W 90. minucie było już 5:1 dla gospodarzy. Stanga wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i strzałem głową zmusił bramkarza rywali do kapitulacji [klik]

W takich okolicznościach, Milan wygrał niewielkim nakładem sił z Vicenzą 5:1.

AC Milan (1-4-2-3-1): G.Donnarumma; Calabria, Michelis, Duarte, Theo Hernández; Krunić, Bennacer; Castillejo, Çalhanoğlu, D.Maldini; Colombo

Vicenza (1-4-4-2): Pizzignacco; Bruscagin, Padella, Ierardi, Beruardo; Zarpellon, Rigoni, Scoppa, Nalini; Marotta, Meggiorini