AC Milan vs ProSesto - pewne zwycięstwo

Dziś 17 lipca o godzinie 17:00 miejsce miał pierwszy sparing w przygotowaniach do sezonu 2021/22. Rywalem jest ProSesto (Serie D). Rossoneri wygrali 6:0 gole strzelali Bennacer, Leao, Castillejo, Pobega i Kerkez x2.

Pierwsza połowa pod dyktando Milanu, ale można było się tego spodziewać, wynik szybko otworzył Bennacer, potem podwyższyli Leao i Castillejo. Po piłkarzach Piolego było widać brak gry, szczególnie piłka uciekała Bennacerowi i Theo, a bardzo niewidoczny był Daniele Maldini, ale wiadomo, że to tylko okres przygotowawczy. Po przewie doszło do wymiany składu, a bo na boisku ujrzeliśmy wielu graczy z Primavery. W drugiej połowie było to bardzo słabe widowisko i jedyne, co można było wyróżnić w drugich 45 minutach to gra Tomasso Pobegi, było widać różnicę między resztą, a Włochem, który zaliczył 2 asysty i strzelił gola, solidne zawody rozegrał strzelec dwóch goli Kerkez.  Wynik 6:0 to najniższy wymiar kary, ale brakowało skuteczności, sam mecz mógł być potraktowany na plus i pomoże niektórym zostać w pierwszym zespole (Pobega, Kerkez)

Oto składy:

AC MILAN (1-4-2-3-1): Tatarusanu(Pizzari) - Gabbia(Conti), Tomori(Stanga), Romagnoli(Caldara), T. Hernandez(Kerkez) - Tonali(Di Gesu), Bennacer(Pobega) - Castillejo(Roback), D. Maldini(Capone), Krunić(Hauge) - Leao(Colombo)

PRO SESTO (1-4-2-3-1): Del Frate - Giubilato, C. Maldini, Marzupio, Caverzasi - Gattoni, Marchesi - Motta, Gualdi, Scapuzzi - Capogna