Spokojne zwycięstwo w Milanello - AC Milan 4:2 Novara

W ramach przygotowań do nowego sezonu, Milan podejmował w Milanello Novarę Calcio.

Jako pierwsza na prowadzenie wyszła Novara. Bellichi umieścił piłkę w siatce po dośrodkowaniu piłki w pole karne podczas rzutu rożnego. Miało to miejsce w 10. minucie spotkania.

Trzy minuty później, Novara podwyższyła prowadzenie. Bellicchi wykorzystał trochę przestrzeni w polu karnym i umieścił piłkę w siatce.

W 25. minucie, Milan zdobył bramkę kontaktową. Lucas Paqueta otrzymał podanie od Zlatana Ibrahimovicia, a Brazylijczyk nie miał problemów z pokonaniem bramkarza rywali.  Paqueta posłał piłkę w prawy, dolny róg bramki i zmusił bramkarza gości do kapitulacji.

W 31. minucie, Milan doprowadził do wyrównania. Roback dobrze wszedł w pole karne rywala i zagrał piłkę do Laxalta, który z niewielkiej odległości trafił do bramki.

W 47. minucie, Rossoneri objęli prowadzenie w dzisiejszym meczu. Strzelcem trzeciej bramki dla gospodarzy był Davide Calabria.

Ostatnie trafienie w dzisiejszym meczu miało miejsce w 57. minucie. Diego Laxalt zagrał piłkę do Lucasa Paquety, który z niewielkiej odległości uderzył piłkę z woleja i wpakował ją do siatki.

W takich okolicznościach po 60 minutach (3 razy 20 minut), Milan pokonał Novarę 4:2 niewielkim nakładem sił.

AC Milan (1-4-2-3-1): A. Donnarumma; Calabria, Duarte, Bellodi, Hernández; Kessie, Bennacer; Halilović, Paquetá, Tonin; Ibrahimović

Novara (1-4-2-3-1): Marrichi; Pagani; Cagnano; Collorel; Bove;  Bellichi; Nardi; Schiavi; Bortolussi; Zunno; Gonzalez