Pewna wygrana w meczu przyjaźni - AC Milan 4:1 Monza

W ramach przygotowań do nowego sezonu, Milan podejmował u siebie Monzę.

Strzelanie rozpoczęło się już w 6.minucie spotkania. Davide Calabria oddal strzał z około 24 metrów i po pięknym, mocnym strzale umieścił piłkę w siatce [klik].

W 23.minucie, goście doprowadzili do wyrównania. Finotto znalazł się na krawędzi spalonego, wykorzystał niepewne wyjście z bramki Antonio Donnarummy i zdobył bramkę kontaktową dla swojego zespołu.

W 40.minucie, Rossoneri ponownie wyszli na prowadzenie. Lucas Paqueta wykorzystał trochę przestrzeni i zagrał do Daniela Maldiniego. Włoch wdarł się w pole karne rywala i oddał strzał na prawy słupek Lamanny. W tej oto sposób, na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:1 dla gospodarzy [klik].

W kolejnych minutach nie wydarzyło się nic ważnego i do przerwy Milan prowadził 2:1 z Monzą.

Na kolejne bramki musieliśmy poczekać aż do 89. minuty. Pierre Kalulu oddał bezpośredni strzał na bramkę rywali po wybitej piłki przez przeciwnika podczas rzutu rożnego. Francuz umieścił piłkę w lewy, dolny róg bramki i zmusił bramkarza rywali do kapitulacji. [klik]

W doliczonym czasie gry, Lorenzo Colombo wpisał się na listę strzelców i to w jakim stylu. Włoch piękne przymierzył przed polem karnym i umieścił futbolówkę w lewy, górny słupek bramki. Bramkarz gości nie miał nic do powiedzenia przy tym strzale [klik].

W takich okolicznościach, Milan odniósł wysokie zwycięstwo z zespołem z Serie B.

Oficjalne składy

AC Milan (1-4-2-3-1): A. Donnarumma; Calabria; Duarte; Bellodi; Theo Hernandez; Bennacer; Kessiè; Maldini; Paquetà; Roback; Ibrahimović

Monza (1-4-3-1-2): Lamanna; Sampirisi; Paletta; Bellusci; D'Errico; Barberis, Finotto; Chiricò; Armellino; Maric; Lepore