Abate: Teraz oddychamy zupełnie innym powietrzem

Abate: Teraz oddychamy zupełnie innym powietrzem

Ignazio Abate udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co obrońca Milanu miał do powiedzenia:

Słowa Maldiniego bardzo mnie ucieszyły. Mieliśmy pewne kłopoty, ale ta grupa wiedziała jak je rozwiązać. Nigdy wcześniej nie grałem jako środkowy obrońca w czteroosobowym bloku defensywnym.

Czy to jest dla mnie początek nowej kariery?

 Nie myślę o tym. Staram się żyć z dnia na dzień. Zawsze jestem do dyspozycji trenera. Gra trójką obrońców była łatwiejsza. Gra jako środkowy obrońca w czteroosobowym bloku defensywnym była dla mnie czymś nowym. Ja i Zapata jesteśmy szybcy, więc nie mieliśmy zbyt wiele problemów z Gervinho.

Gattuso? Wprowadził spokój w nasze szeregi. On jest zawsze bardzo dobrze przygotowany. Przed nim jeszcze wiele lat kariery w roli trenera.

Gra w Lidze Mistrzów? Musimy utrzymać się w czołówce, a następnie rozegrać dobrą rundę rewanżową. Nie możemy tracić punktów z małymi i średnimi zespołami.

Leonardo? Jest pierwszym trenerem, który dał mi pewność siebie. Stary Milan powrócił we wszystkich obszarach. Teraz oddychamy zupełnie innym powietrzem. W zeszłym sezonie nie czułem się w 100% komfortowo. W tym roku zawodnicy odczuwają poczucie przynależności do tego zespołu i widać wśród nich prawdziwych Milanistów. To normalne, że takie zachowanie jest dobre dla naszej społeczności.

Komentarze