Abate: Przepraszam za straconą bramkę w 94. minucie

Abate: Przepraszam za straconą bramkę w 94. minucie

Ignazio Abate wypowiedział się dla Milan TV po meczu z Lazio. Oto, co wychowanek Milanu miał do powiedzenia:

O meczu:

Jest żal, ale musimy mieć jasność, że musimy przeanalizować to spotkanie. Byliśmy absolutnie w sytuacji awaryjnej i pomimo tego rozegraliśmy świetne spotkanie przeciwko silnemu zespołowi. Przepraszam za bramkę straconą w 94. minucie. Moglibyśmy mieć o 2 punkty więcej w ligowej tabeli, ale mimo to widzę wiele pozytywnych aspektów naszej grze. Mamy odpowiednie atrybuty i każdy z nas chce osiągnąć ten sam cel pod koniec sezonu.

Nie zamierzamy płakać po tym spotkaniu i szukać sobie alibi. W ostatnich tygodniach ciężko pracowaliśmy, aby grać lepiej niż dotychczas. Teraz czeka nas teoretycznie łatwiejszy terminarz, ale nie możemy się tym sugerować. Będziemy starać się wygrać wszystkie mecze do końca tego roku.

O roli środkowego obrońcy:

To nie było pierwsze moje spotkanie na tej pozycji. Poradziłem sobie na niej całkiem nieźle, ale muszę wiele jeszcze poprawić. Nigdy nie wiesz, co się wydarzy w przyszłości. Niewykluczone, że w przyszłości znowu zagram na tej pozycji i postaram się być do dyspozycji trenera. Chociaż tyle mogę zrobić dla tych barw.

O czwartej pozycji w tabeli:

Wierzymy w to. Mamy wszystko, czego potrzebujemy. Nasza społeczność jest ambitna, a Leonardo i Maldini prowadzą Milan we właściwym kierunku.

Komentarze