Abate: Pojedziemy do Turynu, aby przywieźć do domu cenne punkty

Abate: Pojedziemy do Turynu, aby przywieźć do domu cenne punkty

Ignazio Abate udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, za zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

Do końca sezonu pozostało 8 spotkań. Musimy zdobyć tyle punktów ile to będzie możliwe, aby osiągnąć nasz cel na ten sezon. 

O zespole:

Musimy dobrze przeanalizować nasza obecną sytuację. Na początku sezonu prezentowaliśmy jakościowy futbol. Był to czas, w którym prezentowaliśmy odpowiednią jakość na boisku i mogliśmy wygrać niemal z każdym. Zaczynaliśmy się piąć w górę tabeli, jednak z powodu wielu kontuzji było nam trudno osiągać lepsze rezultaty. Musieliśmy się przegrupować i korzystaj z zawodników, którzy wcześniej dostawali mniej szans na boisku. Każdy z naszych zawodników daje z siebie wszystko podczas treningów. Każdy z nas stara się być do dyspozycji trenera w jak najlepszej formie. 

O kryzysie:

Przed meczem z Interem przechodziliśmy przez bardzo dobry okres. Trwał on 3-4 miesiące. Nie odnieśliśmy zwycięstwa od trzech spotkań. Taka seria może zdarzyć się każdemu. Wciąż jesteśmy młodym zespołem, ale ważne jest, aby nie stracić swojej pewności siebie. Gorszy okres niesie ze sobą wiele konsekwencji. Być może wynika on z gorszej dyspozycji psychicznej lub psychologicznej, choć według mnie jest to bardziej aspekt psychologiczny.

O Lidze Mistrzów:

Teraz musimy zrobić wszystko, aby wrócić na właściwą ścieżkę. W ostatnich czterech lub pięciu sezonach do awansu do Ligi Mistrzów brakowało nam 12 lub 15 punktów. Obecnie zajmujemy czwartą pozycję w tabeli i musimy ją utrzymać. To nie będzie łatwe zadanie, ponieważ do końca sezonu pozostało 8 spotkań i wszystko może się wydarzyć.

O Udinese:

W meczu z Udinese nie graliśmy dobrze. Musimy wyciągnąć wnioski z naszych błędów i starać się ich nie powtarzać. W ostatnim meczu, nie licząc bramki wyrównującej, Udinese nie potrafiło nam zagrozić, ale mimo to nie potrafiliśmy dowieźć trzech punktów do końca. Mieliśmy pecha, ale to nie jedyna rzecz, która zabiła ten mecz.

O Juventusie:

Mecz z Juventusem na Allianz Stadium zawsze potrafi zmotywować, ale musimy być realistami. W sobotę będziemy się mierzyć z jednym z najlepszych zespołów w Europie. To będzie ciężkie spotkanie. Musimy do niego podejść z odpowiednią motywacją i chęcią do działania. Pojedziemy do Turynu, aby przywieźć do domu cenne punkty.

O kontuzjowanych:

Jest mi bardzo przykro z powodu Donnarummy i Paquety. Oni są dla nas bardzo ważnymi zawodnikami, ale w najbliższym czasie będziemy musieli poradzić sobie bez nich. Ta sytuacja będzie okazja dla zawodników, którzy w ostatnim czasie grali mniej niż zwykle.

Komentarze

 • avatar
  swiety33
  Bajdurzenie o punktach. Myślę, że sam nie wierzy w to co mówi. Obecnie dzielą nas lata świetlne zarówno na boisko jak i w gabinetach prezesów. Sukcesem będzie strzelenie gola lub różnica mniejsza niż 3 bramki.
  • avatar
   Bartol
   Dokładnie :-) Przykro to mówić ale prawda. Choć piłka bywa nieprzewidywalna. Abate czym starszy tym przypomina mi coraz bardziej surowego Hajte z czasów Górnika Zabrze na prawej obronie. Laga do przodu a później...... rąsia w górę w ramach przeprosin.
 • avatar
  MK92
  Abate ma to szczęście, że jeszcze pamięta czasy, gdy Milan nie jeździł do Turynu na stracenie.
 • avatar
  ACM
  Biorąc pod uwagę ostatnie rezultaty Milanu w walce o ligę mistrzów, to Milan musi wygrać w Turynie, żeby odrobić punkty stracone z Sampdorią i Udinese. Czy zwycięstwo jest możliwe....? W sporcie wszystko się może zdarzyć.