Abate: Noszenie tej koszulki nie jest łatwe

Abate: Noszenie tej koszulki nie jest łatwe

Ignazio Abate wypowiedział się dla Sky Sport po meczu z Bologną. Oto, co obrońca Milano miał do powiedzenia.

Chciałbym podziękować Gattuso za otrzymane zaufanie. To było delikatne spotkanie. Po drodze straciliśmy zbyt wiele punktów. Pięć punktów na dwadzieścia jeden to zdecydowanie za mało. Po meczu derbowym doszło do załamania psychicznego w naszych szeregach. Dzisiaj musimy się cieszyć z cennych trzech punktów. Musimy zachować spokój, ponieważ jeśli wykazujemy ten sam gniew i determinacją to nasi przeciwnicy, to jakość jest widoczna gołym okiem.

Bakayoko? Są to nieprzyjemne incydenty, które nie powinny się zdarzyć. Gattuso wie jak radzić sobie z tego typu sytuacjami. Zdecydował się on na powołanie obozu treningowego, abyśmy zrobili krok wstecz i zastanowili nad sobą. Noszenie tej koszulki nie jest łatwe. Trzeba poświęcić naprawdę wiele, aby móc osiągać duże cele. Mamy nadzieję zrobić coś dobrego w ostatnich trzech kolejkach. Teraz musimy myśleć o Fiorentinie.

Przez jakiś czas mieliśmy niemałą serię zwycięstw, ale potem coś stanęło. Nie ma sensu zaprzeczać, że mamy pewne problemy o charakterze mentalnym. Teraz wszelkie braki i niedociągnięcia musimy nadrabiać naszym sercem i mocnymi stronami.

Komentarze

  • avatar
    Bartol
    Instrukcja na metce.