Boban: Zmiana trenera jest porażką dla nas wszystkich

Boban: Zmiana trenera jest porażką dla nas wszystkich

Zvonimir Boban wziął udział w prezentacji Stefano Piolego na stanowisku pierwszego trenera Milanu. Oto, co działacz Milanu miał do powiedzenia.

Zvonimir Boban:

 Zmiana trenera jest porażką dla nas wszystkich, ale podjęliśmy decyzję, która naszym zdaniem jest słuszna, podobnie jak ta, którą podjęliśmy latem. 

Życzę Stefano powodzenia. 

Protesty?  Jest mi bardzo przykro. Kiedy grałem i nie radziłem sobie zbyt dobrze na boisku, starałem się dawać z siebie wszystko i wszyscy bili mi brawo. Jesteśmy na początku pewnej drogi i wierzymy, że możemy zrobić wiele dobrego dla Milanu. Fani mają prawo wyrażać swoje niezadowolenie.

Spalletti? To bardzo dobry szkoleniowiec, ale naszym wyborem jest Stefano Pioli. Wiemy, że nie jesteśmy najlepszą drużyną we Włoszech, ale z pewnością lepszą niż ta, którą widzieliśmy do tej pory. Uważamy, że Pioli może poprawić nasz zespół.

 Czy rozważaliście także kandydatury Garcii i Blanca?

 Braliśmy pod uwagę jedynie wolnych szkoleniowców. Wspomniana dwójka szkoleniowców nie była przez nas brana pod uwagę. Zdecydowaliśmy się na Piolego, który z na włoski futbol.

 Jak skomentujesz swoją wypowiedź, w której powiedziałeś, że chcielibyście wygrywać, ale Elliott ma inną wizję?

 Moje słowa zostały przekręcone i zinterpretowane na czyjś sposób. Ktokolwiek był zawodnikiem, chce nadal być konkurencyjny. Oczywiście, że chcę wygrywać. Jak inaczej mógłbym żyć? Elliott myśli bardziej długofalowo, ale to normalne. Nie wszystko można zrobić od razu. Ogranicza nas między innymi FFP. 

 Jak skomentujesz reakcje fanów w związku z zatrudnieniem Piolego? Czy jesteś rozczarowany ich postawą?

Nie, dali mi naprawdę wiele i mam nadzieję, że uda nam się odzyskać ich zaufanie.

 Czy jest jakaś decyzja dotycząca mercato, którą chciałbyś zmienić?

 Dzięki codziennej pracy z Paolo i Rickym możemy oceniać różne możliwości. Jak zostało wspomniane wcześniej, pewni doświadczeni zawodnicy mogą nam się bardzo przydać. Jesteśmy tym, kim jesteśmy. Jesteśmy przekonani, że możemy wykonywać naszą pracę lepiej bez względu na doświadczenie, które mamy w zespole.

Komentarze

  • avatar
    KAKA22
    Cały zarząd jest porażką! Ryba gnije od głowy.
  • avatar
    Cleaver
    Czyli Biglia w pierwszym składzie, Rebic i Bennacer dalej na ławce.